Linki na stronie internetowej

Linki są to elementy strony internetowej, które po kliknięciu przenoszą nas na inną stronę. Najczęściej tymi elementami jest fragment tekstu lub grafika. Linki możemy podzielić na dwie grupy: wewnętrzne i zewnętrzne.

Linki zewnętrzne prowadzą do innych witryn dostępnych w sieci, natomiast wewnętrzne odsyłacze to te, które prowadzą do podstron naszego serwisu. Linkowanie wewnętrzne w serwisie internetowym wykonuje się właśnie korzystając z linków wewnętrznych, jest to bardzo ważne z punktu widzenia pozycjonowania strony internetowej jak i korzystania ze strony przez użytkownika. Liczbę linków wewnętrznych na naszej stronie powinniśmy utrzymywać na rozsądnym poziomie. Generalnie umownie przyjętą granicą jest wartość 100 linków z podstrony. Nie zaleca się przekraczania tej liczby.

linkownie wewnętrzne

Nad linkami zewnętrznymi posiadamy całkowitą kontrolę nad tym, do kogo linkujemy, a co się z tym wiąże twórcy algorytmów mogą nas karać bardzo surowo za nieprzemyślane odsyłacze. Dlatego też powinniśmy się zawsze zastanowić nad tym, do jakich stron prowadzą pojawiające się u nas odsyłacze. I w związku z tym warto poznać takie oto zasady, których przestrzeganie pozwoli Nam uniknąć problemów:

- nie umieszczajmy na stronie linków do stron, które mogą być uznane za niepożądane przez wyszukiwarki.

- jeżeli to tylko możliwe, powinniśmy w taki sposób rozplanować linki na naszej stronie, aby były one unikalne

- liczba linków zewnętrznych powinna być jak najmniejsza, ponieważ przekazuje się przez nie część swojej mocy strony co może obniżać pozycje w Google