Tworzenie Sklepów Internetowych

tworzenie sklepów internetowych infografika

Stworzenie sklepu internetowego

Chcesz zacząć sprzedawać w Internecie i zarabiać na tym prawdziwe pieniądze? Dziś nie jest to trudne - wystarczy, że sięgniesz po usługi naszej agencji interaktywnej, specjalizującej się w tworzeniu sklepów internetowych zoptymalizowanych do przynoszenia zysków. Tworzymy sklepy funkcjonalne i nastawione na konwersje. Bazujemy przy tym wyłącznie na tych rozwiązaniach, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Stworzony przez nas sklep możesz obsługiwać sam lub powierzyć nam część zadań z tym związanych. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Zakładając swój sklep online należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które będą miały wpływ na prowadzenie sklepu dlatego chętnie zapoznamy cię z nimi.

Sklep internetowy na smartfonie

Jaką platformę e-commerce wybrać dla oprogramowania sklepu internetowego?

Własny sklep internetowy można oprzeć na kilku wiodących platformach działających na rynku, proponujących gotowe rozwiązania bazujące na trendach rynkowych. Dzięki nim tworzenie sklepów internetowych ma być w założeniach proste i szybkie, a zarządzanie nimi - intuicyjne i wygodne. Gotowe rozwiązania e-commerce nie zawsze są jednak dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli budowa sklepu internetowego, który planujesz otworzyć, ma być mniej standardowa, a on sam - odstający od konkurencji. Wtedy też im większa personalizacja systemu, tym lepszy i bardziej satysfakcjonujący efekt końcowy.
Wykonujemy sklepy internetowe korzystając z następujących technologii:

Oferowane rozwiązania dla sklepów internetowych

System e-commerce Woocommerce powstał jako wtyczka do najpopularniejszego na świecie skryptu blogowego Wordpress (obecnie traktowanego bardziej jako system zarządzania treścią) - i nadal nią jest. Z tym jednak, że w tym momencie można go rozbudowywać o dodatkowe moduły i po części dostosowywać do swoich potrzeb. Dobrze sprawdza się jeżeli chodzi o mniejsze sklepy internetowe, które nie są zbyt wymagające. Choć jednak jest funkcjonalny, towarzyszy mu sporo ograniczeń. Nawet do wielu podstawowych rozwiązań konieczne jest w nim instalowanie niestandardowych wtyczek. To zaś generuje problemy, które wraz z rozwijaniem sklepu internetowego mogą się nawarstwiać. Woocommerce może być świetnym i mało wymagającym rozwiązaniem na start.
Sklepy PrestaShop są bardzo funkcjonalne i przystosowane do sprzedaży internetowej - od razu po ich zainstalowaniu prezentują szeroki pakiet rozwiązań, dzięki którym można zarządzać własnym sklepem. Platforma PrestaShop jest profesjonalna i bardzo rozbudowana, jednak jej architektura może odstraszać poziomem skomplikowania. W związku z tym nawet niewielkie modyfikacje wymagają w nim udziału profesjonalisty. Projekt sklepu internetowego bazujący na tej platformie można przygotować szybko, z dużą dowolnością pod kątem jego designu. PrestaShop to system ecommerce bardzo dobrze sprawdzający się w przypadku większych i mniejszych sklepów, ale jest dość skomplikowany dla osób początkujących.
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o platformę e-commerce jest to przygotowane pod indywidualne zamówienie. Takie właśnie przygotowujemy w naszej agencji. Decydując się na nie, tak właściwie budujesz własny sklep pod swoje potrzeby, oczekiwania i wymagania. Poza pakietem wszystkich niezbędnych funkcji do jego działania, w jego standardowej wersji będziesz miał dostęp do wielu najprzydatniejszych integracji. Każdą z nich dobierzesz przy tym pod kątem swoich planów związanych z rozwojem sklepu. Planujesz wysyłkę InPostem od początku jego istnienia? Chcesz prowadzić równoległą sprzedaż na linii sklep - Allegro? Twój sklep zaprojektujemy od A do Z pod Twoje dyktando. Oczywiście musisz się liczyć z większymi kosztami stworzenia sklepu www w takiej formie. W ten sposób jednak zyskasz sklep stanowiący świetną bazę sprzedaży online, przystosowany do rozwoju pod tym kierunkiem, który chcesz obrać - a nie tym, który jest narzucony i aktualnie dominuje na rynku. Projektując sklep internetowy na specjalne zamówienie szczególną wagę przykładamy do optymalizacji pod seo oraz funkcji marketingowych. Świetnie nadaje się na w pełni automatyczne integracje z hurtowniami Dropshipping.
Pamiętaj: kontaktując się z nami możesz przedstawić nam swój plan, a my - w niezobowiązujący sposób - przygotujemy wycenę jego realizacji. Dzięki temu będziesz wiedział, co dostaniesz i ile dokładnie za to zapłacisz. Twój sklep zaś w każdym momencie będziemy mogli rozbudować. Gdybyś kiedyś pomyślał o dodatkowej funkcjonalności sklepu, która by Ci się przydała.
Proces zakupowy w sklepie internetowym - infografika

Ile kosztuje tworzenie i utrzymanie sklepu internetowego?

Ceny profesjonalnego sklepu internetowego nie da się zamknąć w jednych sztywnych widełkach. Zależy ona bowiem od mnóstwa różnych czynników, każdy z których może (ale nie musi) być dla Ciebie istotny. Jeśli chodzi o samo stworzenie sklepu, do tych czynników zaliczyć można:

  • • Wybrany system e-commerce. Jeżeli zdecydujesz się na indywidualne rozwiązanie systemowe, będziesz musiał liczyć się z większymi kosztami. Z drugiej strony darmowe sklepy PrestaShop czy sklepy Woocomerce zmuszają Cię do pewnych kompromisów. Pamiętaj, że system wybiera się raz, a jego rozbudowa jest zwykle płatna. W każdym przypadku.

  • • Projekt graficzny. Choć na rynku istnieją darmowe szablony do systemów dystrybuowanych w modelu open source, podchodząc do tego profesjonalnie zapewne będziesz chciał postawić na taki zaprojektowany wyłącznie z myślą o Twoim sklepie internetowym. To zaś jest dodatkowym kosztem.

  • • Dostępne funkcjonalności i integracje. Sklep możesz i powinieneś wzbogacić o dodatkowe funkcjonalności, które składają się na dodatkowe koszty jego powstania. Jesteś w stanie wprowadzić szeroki wybór form płatności i dostawy, integrację z serwisem Allegro (jeśli go wykorzystujesz) czy innymi marketplace'ami. Dobrą opcją jest też wdrożenie bloga, newslettera czy czatu na żywo. To dzięki tego typu rozwiązaniom nowoczesny sklep internetowy, projekt którego opracowujesz będzie w stanie przynosić prawdziwy zysk.

rożne produkty które sprzedaje się przez internet - infografika Samo wdrożenie sklepu internetowego to nie wszystko, z czym musisz się liczyć planując swój budżet. Rzadko kiedy kończy się właśnie na nim. Sklep często chce się rozbudowywać i ulepszać, a dodatkowe rozwiązania kosztują. Pamiętaj, że regularnie będziesz musiał opłacać serwer oraz certyfikat SSL. Do tego dochodzą koszty związane z opracowaniem regulaminu, przygotowaniem opisów i zdjęć produktowych, ale też marketingiem. W zależności od Twoich potrzeb i dokładnych planów, może to kosztować naprawdę różnie. Jesteśmy w stanie zająć się dowolną rzeczą związaną z utrzymaniem sklepu internetowego. Sięgnij po kontakt z nami i przedstaw nam swoją wizję, a my zaserwujemy Ci jej wycenę.